Autor

Nazywam się Sebastian Matyszczak, jestem dziennikarzem (internetowym i telewizyjnym) z 10-letnim stażem. Z branżą dziennikarską jestem związany od 15 lat. Znaczną część tego czasu poświęciłem na pracę w branży mediów cyfrowych tworząc i rozwijając serwisy internetowe nie tylko poprzez publikowanie w nich autorskich treści (artykuły, materiały wideo), ale także poprzez opracowywanie i wdrażanie koncepcji ich rozwoju.

Skończyłem studia dziennikarskie, by móc pracować w tym zawodzie i już na początku drogi poznać tajniki funkcjonowania mediów od kuchni. Z czasem oprócz relacjonowania codziennych wydarzeń, zaczęło mnie interesować, jak zmienia się dziennikarstwo, w którym kierunku podąża, jakie perspektywy rozwoju i ewolucji ma przed sobą i co z nich wynika.

To właśnie w branży mediów i dziennikarstwa doskonale widać, jak zmienia się świat i jakie stoją przed nim wyzwania. Przyglądam się im, analizuję i opisuję zarówno tutaj, jak i w moim newsletterze.

O projekcie Bastian Lab

Bastian Lab to projekt składający się z newslettera i bloga. To miejsca poświęcone opisywaniu ewolucji mediów w cyfrowym świecie oraz wyzwaniom, z jakimi się mierzą.

Bastian Lab Newsletter (bastianlab.substack.com) to przegląd najważniejszych informacji minionych dni połączony z analizą raportów, ciekawostkami, wykresami, danymi, a także opiniami ekspertów.

Biuletyn stał się ważnym źródłem informacji dla przedstawicieli branży mediów zajmujących różne stanowiska, pasjonatów dziennikarstwa, użytkowników serwisów informacyjnych chcących dowiedzieć się czegoś więcej o tym pasjonującym zawodzie, a także osób aspirujących do tego, by rozpocząć przygodę z dziennikarstwem.

Bastian Lab (blog – bastianlab.pl) to miejsce, w którym zbieram całą moją aktywność dotyczącą wymienionych wyżej zagadnień. To m.in. niepublikowane nigdzie indziej artykuły poruszające bieżącą tematykę ewolucji mediów, ale także skrótowe przedstawienie zawartości kolejnych wydań newslettera oraz informacje o moich gościnnych publikacjach w zewnętrznych serwisach jak Europejskie Obserwatorium Dziennikarskie czy Spider’s Web.

Skontaktuj się ze mną