Medialna prasówka #4

Wiedzieliście, że moderatorzy treści na Facebooku i YouTube mają pracę gorszą niż niejeden korespondent wojenny? To już wiecie. Pytanie, co zrobimy, by zakończyć ten koszmar.

Za nami ostatnie dni 2017 roku. Czas wypoczynku i podsumowań tego, co wydarzyło się w ciągu 12 miesięcy, ale też zastanawiania się nad tym, jaki będzie ten 2018. Właściwie wyliczanka trwa już od kilku tygodni, ale kolejne tego typu analizy i komentarze pojawiały się w internecie aż do momentu otwarcia szampanów. Dlatego to ostatnie podsumowanie tygodnia, które zawiera linki do tego, co ważnego lub wartościowego miało miejsce w minionym roku i co może się wydarzyć w nowym, który właśnie powitaliśmy.

Ale będzie też trochę ciekawostek i pewna wstrząsająca informacja na koniec, która powinna dać do myślenia każdemu internaucie.

Miłej lektury!


Medialne porażki

Na pierwszy ogień podsumowanie, które przygotował dwumiesięcznik Press, dotyczące największych porażek w mediach w 2017 roku. Na liście znalazły się m.in. znaczące spadki słuchalności programów I i III Polskiego Radia, a także zainteresowanie Wiadomościami TVP. Oprócz tego wycofanie się Wirtualnej Polski z codziennego serwisu informacyjnego “#dziejesię” i weekendowego programu “#dzieńdobryWP”. Nie zapomniano też o zamknięciu przez Onet.pl i Gazeta.pl serwisów blogowych. Więcej przykładów znajdziecie w artykule: “Porażki w mediach w 2017 roku zaliczyli i duzi, i mniejsi gracze”.

Biblioteka Kongresu rezygnuje z archiwizowania wszystkich tweetów

Library Of Congress Will No Longer Archive Every Tweet

Internet rozrósł się do tak gigantycznych rozmiarów, że amerykańska Biblioteka Kongresu zrezygnowała z archiwizowania wszystkiego, co jest publikowane na Twitterze (oczywiście na profilach zarejestrowanych wyłącznie w USA). Od 2018 roku w archiwum tej instytucji będzie można znaleźć wyłącznie tweety dotyczące “ważnych wydarzeń, tendencji społecznych, a także zagadnień najczęściej poruszanych na Twitterze”.

2018 rok w mediach społecznościowych

Top Social Media Trends That Will Take Over 2018 [Infographic]

Jaki będzie? Bardzo intensywny, bardzo interaktywny i coraz bardziej “sztuczny”… Oczywiście w aspekcie sztucznej inteligencji. Tak w ogromnym skrócie można podsumować infografikę przygotowaną przez Social Media Today. Ale po co ograniczać się do skrótów? Zobaczcie całość i zastanówcie się, czy któreś z przewidywań można zastosować do Waszej medialnej bądź dziennikarskiej aktywności.

81 zabitych dziennikarzy

IFJ welcomes lowest number of killings of journalists for a decade but warns „no room for…

Tylu pracowników mediów oddało życie relacjonując wydarzenia w różnych krajach świata. Na liście państw, w których zginęło najwięcej dziennikarzy są m.in.: Meksyk (13), Afganistan (11), Irak (11) oraz Syria (10). Liczba 81 zabitych jest co prawda najniższa od dekady, ale cóż to za pocieszenie…

30 dni urlopu w Bauerze

Von 25 auf 30 Tage: Bauer gewährt Mitarbeitern künftig mehr Urlaubstage

Z 25 do 30 dni wydłuży się urlop wypoczynkowy pracownikom niemieckiej Bauer Media Group. Ma to być sposób na zwiększenie atrakcyjności firmy na rynku. Dla lubiących dobrze odpocząć, na pewno będzie to poważny argument.

Moderatorzy w piekle internetu

Moderatorzy treści z Facebooka i YouTube’a opowiadają o swojej przerażającej pracy

Zastępy tymczasowych pracowników, którzy mają zajmować się moderowaniem treści na platformach takich jak Facebook czy YouTube twierdzą, że nie byli przygotowani emocjonalnie i psychologicznie do swojego zadania. (…) W pracy natrafiają na obrazy ofiar wojny, którym wystają wnętrzności. Zdjęcia dzieci, które zabijają na wojnie. Jeden z moderatorów Facebooka powiedział, że obejrzał film, na którym ktoś wrzuca kota do kuchenki mikrofalowej.

Sami sobie taki los zgotowaliśmy. Warto się nad tym zastanowić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.